Avisten İşitme Engelli Bireylere İlk Yardım Eğitimi

Avisten İşitme Engelli Bireylere İlk Yardım Eğitimi

Avis, yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan “Aynı Dili Konuşuyoruz” ile işitme engelli bireylere ilk yardım eğitimi verdi.

Engelli bireylere özel düzenlediği faaliyetlere devam eden Avis, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği‘yle birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi “Aynı Dili Konuşuyoruz” ile işitme engelli bireylere yönelik hizmet kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Bu bağlamda Otokoç Otomotiv Genel Müdürlüğü’nde, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri ve Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi (KUİYEM) ile birlikte gerçekleştirilen İlk yardım eğitimi, Türkiye’nin aktif deprem kuşağında bulunan bir ülke olması ve her an ilk yardıma ihtiyaç duyulabileceği fikrinden yola çıkıyor.

 Avis saha çalışanlarına Türk İşaret Dili (TİD) eğitimi verildiği projede, eşit şartlarda tüketici hakkı kazanarak toplumsal yaşama katkı sağlamak ve engelli bilincine yapılan vurgu ile de farkındalık yaratmak hedefleniyor.

Avis’in 3 yıldır yürüttüğü “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi, Türkiye Kurumsal Sorumluluk Derneği’nin gerçekleştirdiği zirvede, Eşitsizliklerin Azaltılması kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart